Akce v okolí penzionu

Akce v okolí penzionu


20.4.
2019

Na Velikonoce za vínem

Putování za vínem pořádá tradičně o Velikonocích spolek Vinaříček, jehož členem jsou také majitelé penzionu Selský dvůr. Akce se koná v sobotu ve vinařské uličce Výmol a Zátiší. K občerstvení budou vinaři nabízet místní speciality. Více na www.vinarimnves.cz.

1.5.
2019

Za řemesly, kulturou a ochutnávkou neoveských vín

Součástí tradičního Dne lidových řemesel je ochutnávka neoveských vín i vystoupení folklorních souborů z Moravy a Slovenska. Akce se koná v Moravské Nové Vsi na náměstí. Více www.mnves.cz.

4.5.
2019

Moravská v růžovém

Akci mezi sklepy ve vinařských uličkách Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi pořádá tradičně spolek Vinaříček. Vedle růžových vín můžete ochutnat také vína bílá a červená. Součástí programu bude také soutěž o nejvtipnější růžový obleček.

www.vinaricek.cz

18.5.
2019

Neoveský gurmán

Minipivovar na Vyhlídce Vás srdečně zve na mezinárodní festival kulinářských specialit.

5.7.
2019

Letní otevřené sklepy

Tradiční Den otevřených sklepů se koná ve sklepních uličkách U Nádraží, ve Výmole a Zátiší v Moravské Nové Vsi. Více www.vinarimnves.cz.

27.7.
2019

Hodovní otevřené sklepy

Návštěvníky tradiční folklorní akce “hody” zvou členové spolku Vinaříček na malou degustaci vín v sobotu 27. července do vinařské uličky Výmol v Moravské Nové Vsi. „Vinaříčci“ otevřou své sklepy ve 13 hodin. 

28.7.
2019

Svatojakubské hody

28. – 30. července – Tradiční Svatojakubské hody začínají v neděli průvodem krojových párů obcí a sjížděním chasy po májů. Více na www.mnves.cz.

14.9.
2019

Slavnost Vinobraní

Slavnost Vinobraní je tradiční folklorně vinařská akce. Koná se ve vinařských uličkách U Nádraží, Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi. Součástí akce je také ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia.

Více na www.mnves.cz.

28.9.
2019

Václavský burčákový pochod

Tradiční putování pořádají členové spolku Vinaříček. Pochod vede přes značené vinice kolem Moravské Nové Vsi. Zábavná forma pochodu mezi vinicemi je pro akční milovníky vína a bublavého moku – burčáku. Více www.vinaricek.cz.

2.10.
2019

Podzimní otevřené sklepy

Vinaři z Moravské Nové Vsi otevírají sklepy vždy první listopadovou sobotu. Zvou tradičně na degustaci nejen mladých vín.

Více www.vinarimnves.cz.

26.10.
2019

Víno a dýně

Návštěvníci této akce ochutnají nejen víno, ale i speciality z dýní, které se na jihu Moravy pěstují od nepaměti. Akci pořádá spolekVinaříček ve vinařských uličkách Výmol a Zátiší.  Více na www.vinaricek.cz