Tipy na výlet na jižní moravě

Výlety v okolí penzionu

Tip na výlet: 2 Km


Vinařské uličky a sklepy

Prozkoumejte tajemné uličky starých vinařských sklepů. Na Jižní Moravě najdete unikátní sklepní uličky, které nemají v Evropě obdoby. Během roku se v obci i okolí koná řada tradičních folklorních a vinařských akcí. 
U nas v Moravské Nové Vsi se můžete projít vinařskými uličkami Výmol a  Zátiší, kde pro zajemce zajistíme ochutnávky místních vín. Ve vedlejší obci Prušánky najdete krásnou sklepní vesničku Nechory - http://www.nechory.cz a v nedalekých Čejkovicích můžete navštívit Templářské Sklepy http://www.templarske-sklepy.cz.  Doporučujeme také zajet do Petrova do památkové rezervace Plže, kde najdete 80 vinných sklepů budovaných od 15. století.- www.obec-petrov.cz/plze

Tip na výlet: 6 Km


Vykopávky v Mikulčicích

Na území obce Mikulčice se nachází jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v České republice. Významná středověká památka Staré a Velké Moravy (8. - 10. st.). Dvě archeologické expozice s velmi cennými nálezy. Sídlo velkomoravských knížat a místo působení sv. Cyrila a Metoděje

http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice

Tip na výlet: 14 Km


Plavby po Baťově kanále

Délka Baťova kanálu je v současnosti přibližně 60 km. Některé úseky vedou řekou Moravou, jinde vede uměle vyhloubenými kanálovými úseky. Celkově je splavný od Kroměříže po Hodonín.Návštěvníci si mohou vypůjčit malý motorový člun, který si řídí sami a proplouvají si tak vodní cestou dle svých představ. Nebo ti, kteří se jen chtějí nechat pohodlně vézt, si mohou vybrat některou pravidelnou plavbu na větší výletní lodi. Baťův kanál je lemován páteřní cyklostezkou dlouhou více jak 80 km, na kterou dále navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. 
www.batacanal.cz

Tip na výlet: 23 Km


Lednicko-valtický areál

Je to jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů a zároveň nejrozsáhlejší umělecky ztvárněná krajina na světě. Od roku 1996 se řadí na seznam památek UNESCO. Areál je unikátní svou krajinou, zámeckým parkem, skleníkem, minaretem a dvěma zámky. Panorama krajiny mezi Lednicí a Valticemi dokreslují rybníky a romantické stavby jako Janohrad, Lovecký zámeček, Hraniční zámeček, Rendezvous, Kolonáda atd.

www.zamek-lednice.com/cs

www.zamek-valtice.cz/cs

Tip na výlet: 29 Km


Strážnice a skanzen

Strážnice je město vína a lidových tradic, každoročně se zde koná Mezinárodní folklorní festival. Vyhlášený je zde zámek a strážnický skanzen, který obsahuje ukázky lidové architektury z celé oblasti Slovácka. Řada zajímavých památek se také nachází v městské památkové zóně v centru města.
http://www.straznice-mesto.cz/navstevnicka-mista-muzea-ve-straznici-a-okolnich-obcich/os-1095/p1=7246
http://www.straznice-mesto.cz/assets/File.ashx?id_org=15665&id_dokumenty=13622

Tip na výlet: 34 Km


Chráněná krajinná oblast Pálava

CHKO Pálava byla založena v roce 1976 na rozloze 76 km2. V roce 1986 byla zapsána na seznam biosférických rezervací UNESCO. Od roku 2003 je pak Pálava součástí rozšířené biosférické rezervace Dolní Morava, která zahrnuje také Lednicko-valtický areál a lužní lesy na soutoku Moravy a Dyje.

Pálava je protkána hustou síti turistických i cyklistických tras. http://palava.ochranaprirody.cz/sport-a-turistika/pesi-turistika/

Dolní Věstonice - jsou známé nálezem Věstonické Venuše a dalšími světovými unikáty z doby lovců mamutů. Ve věstonickém muzeu se také dozvíte o vzniku přehrady Nové Mlýny. Dozvíte se tak o zaniklé vesnici Mušov, ze které zůstal pouze kostel stojící na ostrově uprostřed rozlehlých vod. Novomlýnské přehradní nádrže či Mušovská jezera jsou tři velké přehradní nádrže pod Pálavou, na první nádrži se můžete koupat, plavat, jezdit na lodičkách a provozovat další vodní sporty, na třetí nádrži jsou vyhlídkové plavby lodí. www.obecdolnivestonice.cz/uvod

Tip na výlet: 36 Km


Historické město Mikulov

V tomto malebném městečku můžete mimo jiné navštívit barokní zámek a zámecký park, historické náměstí, Dietrichsteinskou hrobku, židovský hřbitov a celou židovskou čtvrť nebo se pokochat výhledem ze Svatého kopečku.

http://www.mikulov.cz/turistika/pamatky-a-prohlidkove-objekty

Tip na výlet: 85 Km


Výlet do Bratislavy

Moravská Nová Ves leží na hranici se Slovenskem, zájemci mohou navštívit Bratislavu, kam se dá jednoduše dorazit autem nebo přímým vlakovým spojením z blízké Břeclavi.
https://www.visitbratislava.com/sk

Tip na výlet: 102 Km


Výlet do Vídně

Vlakem z Břeclavi:  54min

Turisté si mohou vyjet i do nedalekého Dolního Rakouska, nejbližší hraniční přechod Poštorná-Reinthal je vzdálen od penzionu pouze 15 km. Doporučujeme také výlet do Vídně, z blízké Břeclavi vás vlak zaveze přímo do centra Vídně za hodinku.
www.wien.info/cs