Tipy na výlet v okolí penzionu

Lednický zámekMoravská Nová Ves

Rovinatý kraj kolem Moravské Nové Vsi je jak stvořený pro cykloturistické výlety po vinařských a turistických cyklostezkáchi lužním lesem až k soutoku Moravy s Dyjí. Moravskou Novou Ves u hranic se Slovenskem, kterou tvoří řeka Morava, lemuje lužní les. Je součástí biosférické rezervace Dolní Morava. Tímto mezinárodním označením ocenilo UNESCO kvalitu přírodního prostředí.

Rakousko

Turisté si mohou vyjet i do nedalekého Dolního Rakouska (nejbližší hraniční přechod Poštorná-Reinthal je vzdálen od penzionu pouze 15 km).

Slovensko

Moravská Nová Ves leží na hranici se Slovenskem, zájemci mohou navštívit i Bratislavu - cesta po dálnici trvá jen tři čtvrtě hodiny.

Lednicko-valtický areál

Hosté si určitě nenechají ujít návštěvu proslulého Lednicko-valtického areálu, který UNESCO zapsalo na seznam světových kulturních památek (vzdálenost od penzionu 20 km). Areál je unikátní svou krajinou, zámeckým parkem, skleníkem, minaretem, dvěma zámky. Panorama krajiny mezi Lednicí a Valticemi dokreslují rybníky a romantické stavby jako Janohrad, Lovecký zámeček, Hraniční zámeček, Rendezvous, Kolonáda atd.

Velká Morava - Mikulčice

Pouze tři kilometry od penzionu Selský dvůr se mohou zájemci přenést do doby Velké Moravy. V Mikulčicích v blízkosti lužního lesa se nachází největší archeologické naleziště u nás - Valy u Mikulčic. Jak vypadaly příbytky starých Slovanů, to mohou návštěvníci spatřit po ujetí několika kilometrů lužním lesem u zámečku Pohansko.

Baťův kanál

Projížďky na lodích – to nabízí provozovatelé lodní dopravy po Baťově kanálu (přístaviště v Sudoměřicích – 25 km od penzionu), po řece Moravě (přístaviště v Hodoníně) i po Dyji (přístaviště v Břeclavi).

Historický Mikulov

Kdo rád zavítá do podzemí – může si udělat výlet do historického Mikulova a zároveň navštívit jeskyni Turold.

Folklorní akce

I milovníci folklóru si v Moravské Nové Vsi přijdou na své. Během roku se v obci i u sousedů koná řada tradičních folklorních a vinařských akcí. (Viz novinky a akce na jižní Moravě).